Silne włosy

Wsparcie skóry i włosów po okresie zimowym

Potrzeby Twojej skóry i włosów zmieniają się wraz z porą roku. Zimne miesiące są często bardziej wymagające, ze względu na ciągłe zmiany temperatury i suche powietrze w pomieszczeniach. A to nie sprzyja dobrej kondycji Twoich włosów czy skóry, które po okresie zimowym pozbawione są blasku i elastyczności. Nie musisz się jednak martwić - są na to sposoby! Dowiedz się, jak wesprzeć skórę i włosy nie tylko od zewnątrz, ale i od środka. 

JAK ZADBAĆ O SKÓRĘ PO ZIMIE?

Sucha skóra twarzy po zimie jest bardzo częstym zjawiskiem, wtedy szczególnie może brakować jej blasku i elastyczności. Warto postawić w tym czasie na jej intensywne nawilżanie. Aby wspomóc ją w okresie wiosennym, zadbaj o regularne stosowanie peelingów, dzięki którym pozbędziesz się przesuszonego, obumarłego naskórka. Zastosuj pielęgnację dostosowaną do potrzeb Twojej skóry. Pamiętaj również o ochronie przeciwsłonecznej, stosując krem z filtrem SPF - najlepiej przez cały rok. Wygląd i regeneracja skóry to jednak nie tylko efekt dbania o siebie od zewnątrz - to także prawidłowe żywienie. W końcu piękno zaczyna się od wewnątrz! W swoim codziennym menu zwróć uwagę na składniki, takie jak witamina C i A, kwasy tłuszczowe omega-3 czy żelazo - pomagają one zachować prawidłową kondycję skóry. Pamiętaj też o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Dodatkowo, wraz z wiekiem tracimy kolagen, co sprawia, że skóra staje się bardziej przesuszona, traci blask i jędrność. Połącz wspomniane wskazówki z regularnym 
suplementowaniem kolagenu na skórę, aby cieszyć się jędrną, elastyczną, nawilżoną i pełną blasku skórą. 

JAK ZADBAĆ O WŁOSY PO ZIMIE?

Włosy, podobnie jak skóra potrzebują dodatkowego wsparcia po zimie. Chcesz odzyskać odżywione, nawilżone i pełne blasku włosy? Postaw przede wszystkim na odpowiednio dobraną pielęgnację. Kiedy Twoje włosy są wysuszone, sięgnij po odżywkę nawilżającą. Nakładaj ją zawsze po umyciu włosów. Z kolei raz w tygodniu stosuj maskę, która zapewni Twoim włosom intensywne odżywienie, przywracając im blask. Skuteczna regeneracja może wymagać też wizyty u fryzjera. Podcięcie włosów nada im zdrowszy wygląd, a także pomoże dodać objętości. Stosuj też produkty termoochronne, które chronią je przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a także zmniejszą ich suchość. Preparaty te zabezpieczą również Twoje włosy przed wysoką temperaturą podczas stylizacji (np. prostowania, suszenia czy kręcenia), która dodatkowo sprzyja przesuszaniu. Aby zregenerować włosy po zimie, zadbaj też o prawidłowo zbilansowaną dietę. Zwróć szczególną uwagę na składniki takie jak selen, kwasy tłuszczowe omega-3, cynk czy żelazo. W trosce o włosy, pomoże Ci też suplementacja kolagenu. Białko to wpływa pozytywnie na ich kondycję, wspierając prawidłowy wzrost i rewitalizację.


KOLAGEN ŹRÓDŁEM ODBUDOWY PO OKRESIE ZIMOWYM

Zadbaj o swoją skórę i włosy od wewnątrz poprzez suplementację kolagenu. Białko to jest składnikiem budulcowym włosów, skóry i paznokci. Nadaje im elastyczność i witalność, odpowiada za ich blask i nawilżenie. Wybierz kolagen do picia - suplement diety Vital Proteins, w największej dziennej porcji, którego regularne stosowanie wspiera kondycję skóry i włosów. To preparat w formie proszku - bez smaku, zapachu i innych dodatków. Wybierz spośród dwóch wariantów - kolagen rybi (Marine Collagen) lub kolagen wołowy (Collagen Peptides), dodaj do ulubionego napoju lub dania i przekonaj się, jakie to proste. Zadbaj o młodzieńczy i promienny wygląd z kolagenem Vital Proteins i poczuj się Vital!

Jeżeli jesteś zainteresowany, jak zadbać o włosy i skórę w sezonie letnim, przeczytaj nasz artykuł poświęcony temu zagadnieniu!

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

 

Piśmiennictwo:

1.    Papaiordanou F., Oliveira G. P., Hexsel D., Vattimo A. C. A., Colágeno e pele: da estrutura às evidências de sua suplementação oral. Surg Cosm Dermatol. 2022; 14: e202200110.
2.    Nowicka-Zuchowska A., Zuchowski A. Kolagen – rola w organizmie i skutki niedoboru. Lek w Polsce 2019; 29 (11/12): 6–10.