NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ
HTML

KOLAGEN

Peptydy to małe, łatwo przyswajalne i rozpuszczalne cząstki białka uzyskanie w procesie hydrolizy. Proces ten przeprowadza się w celu maksymalizacji wchłaniania kolagenu.

Kolagen jest rodzajem białka, które najczęściej występuje w organizmie, ponieważ jest materiałem budulcowym skóry, włosów, paznokci, kości, ścięgien. To także kluczowy składnik tkanki łącznej. Stanowi spoiwo, które łączy komórki, jest podstawą układu mięśniowo-szkieletowego.

Peptydy kolagenów Vital Proteins pozyskane są bez użycia środków chemicznych, ze skóry bydlęcej  lub łusek i skóry białych ryb. Skóry i łuski są bogatym źródłem kolagenu, zazwyczaj są wyrzucane jako odpad i produkt uboczny przemysłu mięsnego. Wykorzystując je jako źródło kolagenu, jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość odpadów i wzmocnić zrównoważony rozwój. Skóry są najpierw moczone, czyszczone i zmiękczane, a następnie przygotowywane do ekstrakcji kolagenu. Następnie są gotowane w wodzie o temperaturze ok. 190°C, aby wydobyć z nich kolagen. Po wyekstrahowaniu kolagenu, woda i enzymy proteolityczne (naturalne substancje, które rozkładają białka) hydrolizują (rozbijają) go na mniejsze łańcuchy białkowe, zwane peptydami kolagenowymi. Przy użyciu sprężonego, gorącego powietrza, zhydrolizowane peptydy kolagenowe są suszone rozpyłowo do postaci bezwonnego i pozbawionego smaku proszku. Każda partia kolagenu jest testowana laboratoryjnie, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo. W przypadku peptydów kolagenu rybiego proces jest identyczny, ale jako źródło wykorzystywane są łuski i skóry ryb.

W organizmie człowieka występuje wiele różnych typów kolagenu. Typy I, II i III stanowią ponad 90%. "Typ kolagenu" odnosi się do tego, gdzie kolagen znajduje się w organizmie, a nie do miejsca, gdzie dostarczamy kolagen po jego spożyciu. Stosując kolagen, nasz organizm pobiera go dokładnie tam, gdzie go potrzebuje. Kolagen typu I znajduje się w naszej skórze, włosach, paznokciach, a także w ścięgnach, narządach i kościach. Typ III występuje zazwyczaj we włóknach siateczkowych, takich jak szpik kostny. Zwykle występuje w organizmie razem z kolagenem typu I. Kolagen typu II jest głównym białkiem strukturalnym chrząstek. Nadaje im trwałość, elastyczność i wytrzymałość.

Produkty Vital Proteins zostały stworzone, aby wspierać młody wygląd i zdrowy styl życia*.
*Kolagen jest białkiem. Białka przyczyniają się do utrzymania prawidłowego składu kości i wzrostu masy mięśniowej.

Zaleca się przechowywanie w chłodnym, ciemnym miejscu z dala od wilgoci.

W takich wypadkach zawsze zalecamy konsultację z lekarzem.

Nasze produkty są opracowane dla dorosłych, dlatego nie są przeznaczone do stosowania u dzieci. Oczywiście zalecamy rozmowę z pediatrą, aby ustalić, co będzie najlepsze dla Państwa dzieci.

Zalecamy stałe przyjmowanie kolagenu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Zalecamy przyjmowanie 2 miarek (20 g) naszego kolagenu dziennie.

Nasze peptydy kolagenowe w proszku świetnie nadają się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów. Możesz dodać je do porannej kawy, herbaty, smoothie, a nawet każdego wypieku. Kreatywność nie ma granic! Zajrzyj na nasz blog, aby poznać wiele pomysłów na przepisy.

Vital Proteins to suplementy diety, czyli "żywność". Żywność "oficjalnie" nie ma zdefiniowanych "skutków ubocznych". Nie zarejestrowaliśmy jeszcze negatywnych opinii klientów w tym zakresie.

Teoretycznie tak. Długotrwałe, ekstremalnie wysokie spożycie białka, czyli kolagenu, które wielokrotnie przekraczałoby zalecaną dzienną porcję do spożycia, może nadmiernie obciążać nerki. W związku z tym, mogłoby doprowadzić do "rozrzedzenia" kości. Dlatego zaleca się nie przekraczanie zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Nie chodzi o to, ile kolagenu może się wchłonąć, ale o to, ile kolagenu organizm może wykorzystać do budowy własnych tkanek. Dlatego dawkowanie ustala się tak, aby ilość kolagenu możliwego do wykorzystania była jak największa.

Peptydy kolagenowe, jak każde białko, mogą wspomagać sytość (uczucie pełności) i mogą być łatwo dodane do każdego napoju. Zalecamy stosowanie tego produktu wyłącznie jako suplementu diety. Kolagen nie może być zatem wykorzystywany jako środek wspomagający odchudzanie. Ze względu na to, że nie możemy zaoferować indywidualnej porady medycznej i żywieniowej, zalecamy konsultację z lekarzem prowadzącym lub dietetykiem.

W tym kontekście zastosowanie kolagenu nie jest w żaden sposób ograniczone. Jednak skład serwatki jest inny. Serwatka zawiera również pewne rodzaje witamin i pierwiastków śladowych, a zawarte w niej białka są innego rodzaju. Dlatego też oba produkty raczej się uzupełniają niż mogą być stosowane zamiennie.

Peptydy kolagenowe mogą działać jako "komunikatory" w stosunku do komórek i uruchamiać syntezę oraz przebudowę nowych włókien kolagenowych, wspierając w ten sposób struktury skóry, kości, tkanki łącznej itp. Ponad 90 % peptydów kolagenowych pojawia się w naszym krwiobiegu w ciągu kilku godzin od spożycia. Zapewniają one skuteczne dostarczenie niezbędnych peptydów i aminokwasów do miejsc w organizmie, gdzie są one najbardziej potrzebne. Spożywanie peptydów kolagenowych może pomóc organizmowi dostarczyć aminokwasy potrzebne jako budulec do naprawy tkanek takich, jak skóra, kości i stawy. Synteza kolagenu odbywa się zarówno wewnątrz poszczególnych komórek, ale także częściowo zewnątrzkomórkowo (poza komórką). Najważniejsze jest to, że podczas tej reakcji biochemicznej dostarczane są jak najmniejsze cząsteczki, czyli peptydy kolagenowe. Można je uzyskać w wyniku hydrolizy lub rozszczepienia. Mówiąc najprościej - te peptydy kolagenowe stanowią następnie podstawę do syntezy i przebudowy nowych włókien kolagenowych. Innymi słowy, spożywanie peptydów kolagenowych może pomóc organizmowi dostarczyć aminokwasy potrzebne jako budulec dla włókien kolagenowych, a tym samym wspomóc naprawę tkanek takich, jak kości, stawy, skóra i inne.

HTML


PRODUKTY

Vital Proteins to kolagen najwyższej jakości w największej dziennej porcji do spożycia, bez dodatkowych składników (aromatów czy barwników). Ma neutralny smak i zapach, mozna go spożywać z ciepłymi, jaki i zimnymi napojami i posiłkami, nie zawiera glutenu. Jakość kolagenu Vital Proteins każdorazowo jest potwierdzana badaniami. Niezależne, zewnętrzne laboratorium monitoruje i ocenia nasze produkty pod kątem obecności pestycydów, hormonów i antybiotyków. Dodatkowo jego opakowanie jest przyjazne środowisku – wielokrotnego użytku, wolne od BPA/BPS. Wierzymy, że zasługujesz na najwyższą jakość.

Oprócz korzyści związanych ze stosowaniem samego kolagenu, kolagen rybi jest odpowiedni dla peskatarian i innych osób szukających alternatywy dla wariantu wołowego.

Główną różnicą jest źródło. Nasze produkty Vital Proteins Collagen Peptides są wytwarzane ze skóry wołowej, podczas gdy kolagen rybi jest produkowany z łusek i skóry ryb. Oba rodzaje oferują te same korzyści. Oprócz zalet związanych z zastosowania samego kolagenu, kolagen rybi jest również odpowiedni dla peskatarian i innych osób szukających alternatywy dla wariantu wołowego.

Nasze kolageny należą do typu I i III.

Tak, nasze peptydy kolagenowe są hydrolizowane.

W wybranych aptekach i drogeriach oraz online

Nie, nie jest, ponieważ powstaje ze źródeł zwierzęcych (skóra wołowa lub łuski i skóra ryb).

Wypróbuj nasze peptydy kolagenowe. Są one naszym najpopularniejszym produktem, są bezzapachowe i pozbawione smaku, więc bardzo łatwo włączyć je do codziennej diety.

Zastosowanie naszych peptydów kolagenowych jest dobrym rozwiązaniem. Kolagen pomaga zadbać o włosy, skórę i paznokcie.

Często zdarza się, że miarka schowała się w mieszance kolagenowej podczas transportu. Większość klientów znajduje miarkę używając widelca do przekopania się przez proszek kolagenowy. Jeśli nadal nie możesz jej znaleźć, skontaktuj się z nami.

Kolagen Vital Proteins to  100 % kolagenu, bez zbędnych składników, sztucznych aromatów czy barwników.

Tak, możesz dodawać peptydy kolagenowe Vital Proteins do dowolnych gorących napojów. Temperatury nie są wystarczająco wysokie i nie trwają wystarczająco długo, aby rozpoczęła się denaturacja peptydu. W większości badań klinicznych peptydy kolagenowe były dodawane do gorącej kawy lub herbaty.

Peptydy kolagenowe składają się z aminokwasów i charakteryzują się wysokim udziałem trzech kluczowych: glicyny, proliny i hydroksyproliny, które stanowią około 50 % całkowitej zawartości aminokwasów. Aminokwasy w kolagenie są takie same jak w naszej skórze, stawach i kościach. Powodem mniejszego zalecanej dziennej porcji do spożycia wariantu rybiego, w porównaniu do wołowego, jest wyższe stężenie glicyny w wariancie rybim. Oznacza to, że 12 g kolagenu rybiego zawiera podobną ilość glicyny, jak 20 g kolagenu wołowego.

Nie przeprowadzono jak dotąd badań klinicznych w tym kierunku. Do tej pory nie zarejestrowano jednak żadnych interakcji leków podczas stosowania kolagenu z innymi produktami leczniczymi. Jeśli z jakiegoś powodu masz wątpliwości odnośnie interakcji ze stosowanymi lekami, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym.

Niektórzy klienci mówią, że biorą kolagen rano na czczo, aby zmaksymalizować jego wchłanianie. Inni twierdzą, że biorą go wieczorem, aby organizm miał wystarczająco dużo czasu na przetworzenie kolagenu podczas snu. Jednak do tej pory nie ma jednoznacznych dowodów na to, że przyjmowanie kolagenu o określonej porze dnia zapewnia lepsze rezultaty. Dlatego można stwierdzić, że jego stosowanie nie jest związane z porą dnia lub nocy.

Często usłyszysz, że konieczne jest przyjmowanie witaminy C razem z kolagenem, aby odczuć realne korzyści. Jest to częściowo prawda, ponieważ witamina C jest składnikiem odżywczym, który może pomóc zwiększyć naturalną produkcję kolagenu w Twoim organizmie. Jednak spożywanie witaminy C w tym samym czasie, co przyjmowanie kolagenu nie jest konieczne.

Jest wielu klientów, którzy twierdzą, że przyjmowanie kolagenu na czczo daje najlepsze rezultaty. Wiele osób stosuje tę metodę, ponieważ do trawienia białka potrzebny jest kwas żołądkowy, więc teoretycznie przyjmowanie kolagenu na czczo umożliwi lepsze rozłożenie kolagenu. Jednak nie musisz brać kolagenu na czczo, aby poznać jego korzyści. To, czy zdecydujesz się na stosowanie go rano, po południu czy wieczorem, zależy od Ciebie.

Tak, nasz kolagen Vital Proteins jest wyprodukowany z hydrolizowanych peptydów kolagenowych, co pozwala na natychmiastową rozpuszczalność i doskonałe wchłanianie.