Kolagen rybi w miarce

Kolagen rybi - naturalny składnik stanowiący wsparcie dla skóry, włosów i paznokci

Kolagen morski to białko, którego właściwości są znane od wielu lat. Suplementacja kolagenem rybim stała się popularnym sposobem na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Właściwości preparatów kolagenowych są związane z zawartością czystego kolagenu rybiego, który zawiera specyficzne aminokwasy, niezbędne do budowy kolagenu w ludzkim organizmie. Dzięki temu, preparaty te mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu różnych problemów zdrowotnych, związanych z utratą elastyczności skóry.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ KOLAGEN MORSKI? 

Zmniejszenie produkcji kolagenu w organizmie z wiekiem oraz niezdrowy styl życia, taki jak palenie papierosów, niezdrowe odżywianie czy brak ruchu, mogą wpłynąć na spadek poziomu kolagenu w organizmie człowieka.
Suplementacja kolagenem może służyć uzupełnieniu niedoboru tego białka w organizmie.

Kolagen morski, który obecny jest w preparatach kolagenowych, zdobywa coraz większą popularność w naturalnym wspieraniu organizmu od środka. Pozyskiwany jest ze zwierząt bezkręgowych (np. krewetek czy ośmiornic), a także ryb (kolagen rybi). Jako suplement diety może mieć postać proszku, dzięki czemu można go używać np. jako kolagen do picia. Dlaczego akurat naturalny kolagen rybi jest tak ceniony i popularny w branży beauty? Jest to białko, które dzięki swoim właściwościom, wspiera zachowanie prawidłowej kondycji skóry,
włosów i paznokci
. Poszukujesz alternatywy dla kolagenu pochodzenia wołowego? Chcesz suplementować kolagen, ale wykluczasz z codziennej diety mięso? Poznaj hydrolizowany kolagen rybi!

CO TO ZNACZY, ŻE KOLAGEN ZOSTAŁ PODDANY PROCESOWI HYDROLIZY

Jeśli zastanawiasz się co to znaczy, że kolagen jest hydrolizowany, to już spieszymy z wyjaśnieniem! „Hydroliza” to termin odnoszący się do procesu rozkładu białka na mniejsze peptydy za pomocą enzymów. Hydrolizowany kolagen to forma kolagenu, która została poddana temu procesowi, co oznacza, że jego cząsteczki są mniejsze i łatwiej przyswajalne przez ludzki organizm. Warto dodać, że kolagen może być pozyskiwany z różnych źródeł, a jednym z nich są skóra i ości ryb morskich. Kolagen rybi jest bogaty w specyficzne aminokwasy, które są niezbędne dla prawidłowej struktury skóry, włosów, paznokci i kości, przez co może być szczególnie korzystny dla ludzkiego organizmu niemalże w każdym wieku.

KOLAGEN RYBI - WŁAŚCIWOŚCI I DZIAŁANIE

Kolagen jest powszechnie uważany za "białko młodości", ponieważ stanowi główny składnik tkanki łącznej. Białko to pełni wiele ważnych funkcji w Twoim organizmie. Kolagen wykazuje właściwości takie, jak dobra wytrzymałość, elastyczność czy zdolność do wiązania wody. Dzięki temu daje on pozytywne efekty w pielęgnacji skóry takie, jak poprawa jej nawilżenia, elastyczności czy ujędrnienia. W rezultacie skóra staje się bardziej gładka, sprężysta, a zmarszczki są mniej widoczne. Wspomaga on też prawidłową kondycję paznokci i włosów, dogłębnie je odżywiając. 

Hydrolizat kolagenu rybiego jest formą kolagenu, który na skutek hydrolizy, został podzielony na mniejsze części białek, czyli peptydy. Jest on zwykle pozyskiwany z mięsa, skóry, łusek i płetw ryb. Kolagen w formie hydrolizatu jest dobrze przyswajany i tolerowany przez organizm, dzięki czemu łatwiej uzupełnić niedobory tego białka. Kolagen jako wsparcie zdrowego stylu życia*? Jak najbardziej!

JAKI KOLAGEN RYBI WYBRAĆ?

Dzięki suplementacji czystym kolagenem rybim można dostarczyć organizmowi niezbędne składniki do syntezy kolagenu i wspomóc naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Obecnie preparaty kolagenowe (zawierające „białko młodości”) są szeroko dostępne na rynku. Możesz wybrać spośród różnych opcji, np. kolagen rybi w proszku, kolagen rybi w tabletkach czy też kolagen rybi do picia. Niezależnie od tego, czy sięgniesz po kolagen rybi w proszku, który możesz dodać do dowolnego napoju lub dania w wybranej ilości, czy kolagen rybi w tabletkach, który popijesz szklanką wody, wybierz produkt wysokiej jakości. Jaki zatem będzie najlepszy?

Dobrym wyborem będzie kolagen rybi, który jest łatwo przyswajalny i dobrze tolerowany przez organizm. Występuje w formie hydrolizatu kolagenu rybiego. Wypróbuj Vital Proteins Marine Collagen, czyli kolagen rybi w proszku. To jednoskładnikowy preparat zawierający hydrolizat kolagenu - bez smaku, zapachu i żadnych dodatków. Wyróżnia go najwyższa na rynku zawartość kolagenu w dziennej porcji do spożycia. Suplement diety Vital Proteins Marine Collagen łatwo rozpuszcza się w zimnych, jak i ciepłych napojach i posiłkach. Dzięki temu możesz z łatwością wpleść go do swojej codziennej rutyny. Zadbaj o siebie od środka i przekonaj się, że piękno zaczyna się od wewnątrz!

*Kolagen jest białkiem. Białko pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej i zdrowych kości. 

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

 

Piśmiennictwo:

1.    Nowicka-Zuchowska A., Zuchowski A. Kolagen – rola w organizmie i skutki niedoboru. Lek w Polsce 2019; 29 (11/12): 6–10.
2.    Owczarzy A., Kurasiński R., Kulig K., Rogóż W., Szkudlarek A., Maciążek-Jurczyk M. Collagen - structure, properties and application. Engineering of Biomaterials 2020; (156): 17-23.
3.    Rodríguez M. I. A., Barroso L. G. R., Sánchez M. L. Collagen: A review on its sources and potential cosmetic applications. J Cosmet Dermatol. 2017; 1-7.
4.    Clark K. L., Sebastianelli W., Flechsenhar K. R., Aukermann D. F., Meza F., Millard R. L., Deitch J. R., Sherbondy P. S., Albert A. 24-Week study on the use of collagen hydrolysate as a dietary supplement in athletes with activity-related joint pain. Current Medical Research and Opinion 2008; 24(5): 1485–1496.